Jedyny w południowej Polsce laser barwnikowy już w ALLMEDICA

Allmedica, jako jeden z kilku ośrodków w Polsce oferuje leczenie naczyniaków laserem Vbeam Candela. Zabiegi te cechują się bardzo wysoką skutecznością i poziomem bezpieczeństwa.

cover_naczyniaki


NAJBARDZIEJ SKUTECZNY LASER BARWNIKOWY 

Vbeam Candela znajduje zastosowanie w leczeniu zmian naczyniowych. Przenika do tkanek znacznie głębiej niż laser argonowy, czy pulsacyjne lasery barwnikowe starszej generacji. Czas trwania pulsu lasera mieści się w zakresie czasu termicznej relaksacji wyliczonego dla naczyń skóry. Gwarantuje to wybiórcze uszkodzenie naczyń oraz brak okołonaczyniowych zmian termicznych, czyli bardzo dobre efekty terapeutyczne i bez ryzyka powikłań (przebarwienia, bliznowacenie).
Lekarz może decydować zarówno o dostarczanej do tkanek energii, o polu działania lasera oraz o czasie, w którym ta energia jest dostarczana, co jest kluczowe dla uniknięcia pozabiegowego zasinienia skóry.BRAK RYZYKA USZKODZENIA SKÓRY PRZY ZACHOWANIU SKUTECZNOŚCI LECZENIA

Dynamicznie schładzające skórę urządzenie (DCD – dynamic cooling device) wbudowane w laser, pozwala na dowolne ustawienie parametrów zabiegu. Podczas dynamicznego schładzania naskórek jest chroniony przed uszkodzeniem cieplnym, natomiast nie wpływa to na rozprzestrzenianie się ciepła głębiej w naczyniach.


SKUTECZNA TERAPIA JUŻ OD 4 TYGODNIA ŻYCIA

Pulsacyjny laser barwnikowy może być stosowany w terapii naczyniaków płaskich, u dzieci już od 4 tygodnia życia. Laser niszczy naczynia włosowate bez znacznego uszkodzenia wierzchniej skóry. Większość osób poddanych terapii laserem impulsowym (Vbeam perfecta) odnotowało, że ponad 75% zaczerwienienia zmniejszyło się po 1-3 zabiegach. 

Inne zmiany naczyniowe, wspaniale poddające się leczeniu laserem Vbeam to:

 • teleangiektazje, występujące na twarzy i nogach,
 • plamy czerwonego wina (port wine stains),
 • naczyniaki gwiaździste,
 • ziarniniaki naczyniowe,
 • jeziorka naczyniowe,
 • łagodne zmiany naczyniowe na błonach śluzowych, spotykane w praktyce stomatologicznej, laryngologicznej i ginekologicznej,
 • vulvodynia.

Ze względu na możliwość „prysznicowego” działania energii na skórę, co jest związane z dużą powierzchnią emisji wiązki laserowej. Vbeam znajduje zastosowanie w trądziku różowatym, matowieniu „rumieńców” oraz leczeniu poikilodermii Civatte’a.

Podkreślić należy fakt, że selektywne działanie na naczynia krwionośne pozwala na wielokrotną ekspozycję tkanek na światło laserowe podczas kolejnych zabiegów, bez ryzyka wystąpienia powikłań. Odpowiednio ustawione przez operatora parametry pracy lasera, dobrane indywidualnie dla każdego pacjenta i każdej sesji laserowej (wielkość plamki, szerokość impulsu, gęstość energii, praca kriogenu) gwarantują bardzo dobre efekty terapeutyczne.


NACZYNIAKI TO NIE WSZYSTKO


VBEAM CANDELA W LECZENIU ŁUSZCZYCY

W innych zmianach chorobowych, w których patogenezie pojawia się komponent naczyniowy, również obserwuje się dobre efekty po leczeniu laserem barwnikowym Vbeam. Istnieje wiele doniesień naukowych o uzyskaniu znacznej poprawy klinicznej, a niekiedy i długotrwałej remisji u pacjentów z łuszczycą plackowatą. Zabiegi przeprowadza się kilkakrotnie, oczywiście po usunięciu łuski.

VBEAM CANDELA W LECZENIU BLIZN I ZMIAN SKÓRNYCH
W leczeniu zaczerwienionych blizn przerostowych poprawie ulega kolor i wielkość blizny, tekstura powierzchni, rozciągliwość oraz zmniejszają się dolegliwości podmiotowe (ból, świąd). Dobre efekty w leczeniu blizn są związane nie tylko z selektywnym niszczeniem naczyń przez laser, ale również z uszkodzeniem cieplnym kolagenu i następczym jego remodelingiem. Poprawy można spodziewać się również po naświetlaniu laserem rozstępów czerwonych i różowych.

Laser Vbeam uznano za skuteczny w leczeniu brodawek wirusowych, szczególnie tych, które są oporne na inne formy leczenia.

Długość fali 595 nm jest w części pochłaniana przez melaninę, dlatego Vbeam może być używany u pacjentów z I-III typem skóry wg Fitzpatricka, do leczenia łagodnych zmian barwnikowych, rozjaśniania piegów, usuwania posłonecznych przebarwień, keratozy posłonecznej i brodawek łojotokowych.


PRZECIWWSAKAZANIA
 • przyjmowanie leków o działaniu światłouczulającym, 
 • opalona skóra lub fototypy V-VI, 
 • tatuaże i makijaż permanentny w obszarze zabiegowym, 
 • uszkodzona skóra,  
 • choroby skóry wykluczające możliwość wykonania zabiegu. 

ZALECENIA PO ZABIEGU
Po zabiegu pacjent powinien unikać słońca, stosowania NPLZ, witaminy E i suplementów z olei rybnych, jak również nadmiernego wysiłku fizycznego.


PERSONEL WYKONUJĄCY

Dr n. med. Marzenna Gubała-Kacała  - specjalizuje się w laserowym leczeniu naczyniaków u dzieci z zastosowaniem lasera barwnikowego VBeam Perfecta.

Zapraszamy do rejstracji:
https://er.allmedica.pl/
lub telefonicznie pod numerem: +48 18 265 74 88

Return to section: Aktualności