Warsztaty w ciąży i po porodzie

opieka_nad_noworodkiem

Cotygodniowy cykl 6 warsztatów skierowany dla kobiet w ciąży. Zajęcia poprowadzi Pani Anna Kotlińska - położna.

TEMATY SPOTKAŃ:

1)     Jak moje ciało przygotowuje w ciąży do karmienia piersią?
Okres ciąży to intensywny czas zarówno dla kobiety jaj jej dziecka. Obydwoje przygotowują się do karmienia naturalnego od ok 2 trymestru. Na warsztacie omówimy oczekiwania do karmienia, własne doświadczenia, ale też spróbujemy omówić wyobrażenia pierwszego kontaktu skóra do skóry po porodzie i pierwszego karmienia. W czasie spotkania zostanie zaprezentowany film
o pierwszym karmieniu na sali porodowej.

2)     Pierwszy kontakt, pierwsze karmienie – czego się spodziewać w pierwszy dniach po porodzie?
W zależności od porodu (naturalnego czy przez cesarskie cięcie) pierwszy kontakt może wyglądać inaczej. Omówimy, jak powinno wyglądać pierwsze karmienie, jak zrobić „opóźniony” pierwszy kontakt, jeśli będzie taka potrzeba, a także golniemy filmy z opisem prawidło przystawionym dzieckiem do piersi, posłuchamy połykań i zapoznamy się z wskaźnikami skutecznego karmienia, czyli jak rozpoznać, że moje dziecko się najada?

3)     Akcesoria laktacyjne. Na warsztacie omówimy dostępne akcesoria laktacyjne np. laktatory, muszle laktacyjne czy kubeczki do karmienia. Powiemy co można kupić już w ciąży a z czym warto zaczekać. W czasie warsztatu omawiamy wszystkie akcesoria, które zostaną przniesione przez uczestniczki spotkania.         

4)     Apteczka laktacyjna. Problemy laktacyjne czy dyskomfort związany z laktacją odczuwa prawie każda kobieta. Dlatego omówimy najczęstsze problemy i proste domowe rozwiązania. Apteczkę można przygotować w ciąży.

5)     Sen dziecka – spać jak noworodek, czyli jak? Po porodzie świat rodziców zmienia się diametralnie, szczególnie kobiety, która zaczyna funkcjonować tak jej dziecko. Sen kobity staje się pofragmentowany, przez co często towarzyszy zmęczenie i niepokój czy wszystko dobrze z jej dzieckiem? Kiedy zacznie przesypiać całą noc. Na te pytania i inne o prawidłowe zachowanie i sen dziecka odpowiemy na tym warsztacie.

6)     Smoczki, butelki, ssanie kciuka – co warto wiedzieć? Czy podawać smoczek czy nie podawać? Kiedy zacząć oduczać dziecko ssać smoczek? Czy istnieje idealna butelka? Czym się różnią? Dlaczego ssanie kciuka może być problemem dla dziecka i rodziców? 

Spotkania prowadzone są w formie dyskusji, wymiany doświadczeń z wykorzystaniem filmów, zdjęć, lalek.

Tematy zajęć zostały specjalnie opracowane tak aby się zazębiały i tworzyły spójny holistyczny kurs karmienia i naturalnego zachowania noworodka. Dlatego też zapraszamy na całość - sześć 60-minutowych spotkań.

Dokładne terminy zostaną podane po 20 sierpnia, w uzgodneiniu z powstałą grupą. 

Zapisy na warsztaty: +48 18 265 74 88. 

 

 

Return to section: Aktualności